Mnohé z vás si netrúfajú jazdiť v teréne, ženy jednoducho jazdia ináč ako muži. Ponúkame vám dámske fit cyklojazdy na elektrobicykloch ( e-bike ), pre začiatočníčky stredne pokročilé bikerky, ktoré majú chuť naučiť sa ovládať svoj e-bike,  vylepšiť si kondíciu, zdokonaliť techniku jazdy, zažiť dobrodružstvo a relax. To všetko v nádhernej prírode, pod vedením našich profesionálnych cykloinštruktorov.

Jazda na horskom e-bike môže byť pre vás doplnkom, k iným športovým aktivitám, počas týždňa napr. jóge, pilates, behu, posilňovaniu, plávaniu  a podobne. E-bike nie je moped, musíte stále šlapať do pedálov, pričom vám pomáha asistenčný pohon. Teda prejdete aj trasu, ktorú by ste na obyčajnom bicykli asi nezvládli.

Dámske fit cyklojazdy na e-bike budeme organizovať vo Zvolene,  1-2 krát v týždni, podľa vášho záujmu. Dĺžku trás a náročnosť prispôsobíme vašej kondícii. V závere sezóny ( september 2019 ) sa môžete zúčastniť cyklozájazdu na Chrvátsky ostrov Pag.

Bližšie info o Dámskych fit cyklojazdách sa dozviete 1.mája 2019 na našej stranke v časti “Výlety”

DFCJ1 DFCJ2 DFCJ3P1040536

Milí priatelia, fimoví fanúškovia a outdooroví nadšenci

srdečne vás pozývame pozrieť si zaujímavé filmy a stráviť príjemná večer v spoločnosti cestovateľov. Aj v roku 2018 sme pre vás pripravili festival outdoorových filmov Expedičná kamera, o cestovaní odvahe a dobrodružstve. Bude sa konať vo Zvolene 7.4.2018 ( sobota) na Starej radnici, námestie SNP 21 ( budova Informačného centra Zvolen ), začiatok festivalu je o 15.00 hod.

Program sme rozdelili do 3 približne hodinových blokov s dvoma 20 min. prestávkami. Lístky platia na celý priebeh festivalu. cena: dospelí 3 €, študenti 2 €, dôchodcovia 1 €. ZŤP zdarma. Bližšie info na a ukážky filmov si môžete pozrieť TU:

Program festivalu Expedičná kamera Zvolen

15.00 hod Otvorenie Festivalu

15.10 hod : DugOut – Veľká Británia, 2017, 53 min, Réžia: Benjamin Sadd
16.00-16.15 Prvá prestávka -prezentácia projektu E-Bikeregión Central Slovakia
16.15 hod:Oči Boha (The Eyes od God) – Nemecko, 2017, 31min, Réžia: Olaf Obsommer
16.45hod Oddaný (Dedicate – freediving) -Norway, 2017, 8min, Réžia: Shams & Alex Aimard

16.50-17.10 Druhá prestávka – prezentácia projektu Ebajk connect
17.10.hod : Teória šťastia – Slovensko, 2017, 36 min, Réžia: Rasťo Hatiar
17.50 hod : Back to Heights – Česká republika, 2017, 15min, Réžia: Jan Zurek

18.05-18.15 Tretia prestávka
18.15 hod : Nefritové vody (Waters of Greenstone) – Nový Zéland, 2017, 26min, Réžia: Simon Waterhouse
18.45 hod Tombola – losovanie cien a záver festivalu

Milí rodičia, deti, cykloturisti a všetci aktívni seniori.

Aj tento rok  sme pre vás pripravili spoločný cyklovýlet po cyklotrasách, ktoré spájajú obce Kováčová, Sielnica, Badín, Hronsek a Sliač. Cyklovýlet sa koná dňa 13.5.2017, štart o 10.00 hod zo záhrady hostinca Benko v Kováčovej, štartovné pre dospelých je 2 €.  Našu spoločnú cyklojazdu zakončíme v hostinci Benko, gulášom, tombolou a sladkosťami pre deti. Akciu, okrem sponzorov uvedených na plagáte podporila aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovansko a cestovná kancelária Inventi Travel.

SpoznajmeSa

Využite poslednú príležitosť, stráviť pohodovú aktívnu dovolenku na cyklolodi v Chorvátsku. Poznáte v sedle biku ostrovy Vis, Biševo (Modrá jeskyně), Šolta, Hvar, Brač, Korčula, Lastovo, Mljet, Šipan, poloostrov Pelješac, přístavy Dubrovník, Podgora, Makarská, Omiš (Cetina), Krilo Jesenice, Trogir  a zažijete nadherné noci na lodi, kúpanie, vychutnáte si atmosféru prístavov a kotvenia. Bližšie info najdete TU

Odvoz do Brna zabezpečujeme mikrobusom s cykloprívesom

Trstenik2

Naše Bike centrum získalo certifikát a technickú spôsobilosť od spoločnosti BOSCH, ktoré nás oprávňujú vykonávať základný servis a diagnostiku pohonných jednotiek Bosch. Školenie organizovala firma Schindler, výhradný dovozca bikov Ghost, Lapierre, Electra a Salsa. Týmto rozširujeme naše služby, pre klientov a ich E-Biky s asistenčným elektrickým pohonom Bosch eBike Systems.

Nadácia Ekopolis aj v roku 2016 podpoprila program “Živé chodníky”, ktorý vníma turistiku a cykloturistiku ako spoločenský ekonomický a enviromentálny spôsob cestovného ruchu. Cieľom programu je trvalá udržateľnosť, obnova a vylepšovanie infraštruktúry chodníkov, verejných priestorov, ale aj zlepšovanie životného prostredia, ochrana a tvorba krajiny.

Od roku 2014 je partnerom projektu spoločnosť Sedita. Prostredníctvom programu”Živé chodníky”  a vďaka ich finančnej podpore sme uskutočnili obnovu cykloturistického značenia na trase Rodinnej cestičky Zvolen-Banská Bystrica. Realizovala sa výmena cykloturistického značenia, obnova a osadenie nových cyklosmerovníkov, inštalovanie dvoch panelov s cyklomapami na oddychových zónach. Vo Zvolene sme inštalovali prvý servisný stojan,  s pumpou a cyklonáradim, kde si cyklisti môžu urobiť základnú opravu a údržbu svojho bicykla. Stojan je technicky pripravený na inštaláciu cyklonabíjačiek pre E-Biky, našou snaho do budúcnosti je inštalácia ďalších multifunkčných stojanov.

 

Obec  Kováčová v spolupráci s Cyklo Adventure Slovakia a Holidaypark Kováčová usporiadali cyklojazdu pod názvom “Spoznajme sa na bicykli”. Cieľom projektu je, spojiť obce Budča, Kováčová, Sielnica a mesto Sliač, značenými cyklotrasami. Obec Kováčová finančne prispela čiastkouu 2000 Eur na obnovu a  vyznačenie nových cyklotras, v obci bol osadený informačný panel s cyklomapou existujúcich a plánovaných cyklotrás. Myšlienkou podujatia je podpora cykloturistiky a rozvoja cestovného ruchu v regióne.  Účastníci absolvovali trasy v dl’žke 31 km, ktoré boli značené už novým spôsobom. Každá cykloznačka obsahuje, okrem dĺžky trasy, aj piktogram informujúci o náročnosti trasy / rekrea, sport, expert / a určuje charakter trasy pre horskú alebo cestnú cykloturistiku. Cyklojazda trvala približne 3 hodiny so zastávkami v obci Budča, Sielnica, Bikecentre Sliač a pri guláši a občerstveni v autokempingu Kováčová. Zaujímavím pre učastníkov bola návšteva kostola v Sielnici kde si vypočuli krátku ukážku hry na organ so sústavou 2066 píšťal, tento francúzsky typ organu je na Slovensku ojedinelý.