Bikepark Pustý hrad, sa v roku 2020 rozšíril o Zvolensko-Môťovské singletraily, ktoré vznikajú v lokalite Kráľová. Singletraily začínajú a končia v areáli Hotela Tenis ****, okrem ubytovania a parkovania zdarma, po zdolaní singletrailov, môžete využiť ponuku hotelového komplexu Rates Aréna s fitness centrom, športovou halou, bowlingom, tenisovými kurtami, adventure golfom, welIness, alebo Ice arénou, s ľadovou plochou.

Projekt bol realizovay s finančnou podporou BBSK, v rámci VZN, č.38/2019.

 

Singletraily sú rozdelené na dve časti.

Pri vstupe do areálu Hotela Tenis je umiestnená orientačná tabuľa s mapou a popisom prvej časti singletrailov, ktoré majú dĺžku 15,4 km,vedú po lesných cestách, strmých chodníkoch a zrázoch.Sú určené pre technický vyspelých bikerov.

Na druhú časť sa dostanete dolinou Kráľová – 9,5 km od Hotela Tenis. po asfaltovej ceste.Tu žačínajú singletraily na Lunterovom ranči, sú to menej náročné zjazdy a okruhy v dľžke 4,9 km, 8,7 km a 8,5 km, zatiaľ nie sú značené. Spojnicou medzi oboma časťami , sú lesné cesty v dľžke 14 km, ktoré vedú súbežne, alebo sa napájajú na singletraily.

K tomu , aby ste spoznali a zažili Zvolensko-Môťovské singletraily, vám nepostačí jeden deň, rezervujte si ubytovanie v Hoteli Tenis, Hoteli Kráľová, a penzióne Viktótria,  alebo sa spojte s lokálnym bikerom   Mirom Petríkom s OZ Cyklo Adventure Slovakia, ktorý vás prevedie  aj po neznámych zákutiach tejto bikovej lokality.

Táto destinácia nepatrí k  typickým Bike Parkom, ako ich poznáte z iných častí Slovenska, je to iné jazdenie,všetko  si totiž (musíte)vyšlapete sami.

Na svoje si však prídu aj začiatočníci.V požičovni ebajk, vo Zvolene, si môžete požičať elektrobicykle, objednať vývoz, sprievodcu, alebo program pre rodiny s ďeťmi, na Lunterovom ranči. Čaká vás, 250 km cyklotrasách.

Kontakt na

cyklosprievodcu

Miroslav Petrík

info@outdooradventure.sk

+421 908 123 433

Mapa

ZMST_Mapa_www_2021_BBSK